Vachta trojlistá

Vachta trojlistá je nazývaná aj "horká ďatelina", a to vďaka obsahu horčín a trieslovín. Jej nelahodnú chuť bohato vyvážia jej priaznivé účinky na trávenie.

Pôsobí povzbudivo na činnosť žliaz, zvyšuje vylučovanie žalúdočných štiav, má mierne preháňajúci účinok, celkovo posilňuje organizmus a upravuje funkcie pečene a žlčníka. V zmesi s inými bylinami pôsobí aj na upokojenie nervov. Vachta býva súčasťou rôznych horkých žalúdočných čajov, tinktúr a extraktov.

444399_article_photo_41w5zu7_900x

Čaj na žalúdočnú nervozitu

Potrebujeme: list vachty 5 (dielov), vňať ľubovníka 4 (diely), koreň puškvorca 3(diely), koreň valeriány 3(diely), vňať zemežlče 3(diely), vňať mäty 3(diely), vňať stavikrvu 3(diely), vňať paliny 2(diely), vňať rebríčka 2(diely), kvet rumančeka 1 (diel), koreň angeliky 1(diel).

Dve lyžice zmesi dáme do 1/4 1 vlažnej vody a necháme macerovať, najlepšie cez noc, najmenej 8 hodín. Ráno macerát precedíme, na zmes nalejeme druhý 1/4 1 vody, uvedieme do varu, necháme prikryté asi 15 minút, precedíme k prvej časti a pijeme trikrát denne nalačno, minimálne pol hodiny pred jedlom.

Odvar

2 lyžičky sušených rezaných listov na 1/4 l vody. Necháme prejsť varom,  na 15 minút odstavíme a potom scedíme. Užívame chladný po lyžičkách 1 -2 šálky obdeň.

444399_article_photo_ejmauzb_900x

Zmes na nervy

Potrebujeme: po jednej lyžičke vachty (list), kozlíku (koreň),  mäty (list)

Zmes dobre premiešame a prelejeme 1/3 l vriacej vody. Necháme prejsť varom a odstavíme. Užívame chladný po lyžičkách, maximálne 2 šálky denne.

Prášok

Sušené listy rozomelieme najemno a užívame na špičku noža 3 - 5 krát denne pri vyššie uvedených problémoch.

Tinktúra

30 g drogy sa týždeň nechá vylúhovať v 1/8 Aj liehu alebo vodky a trikrát denne sa pred jedlom užíva 10 kvapiek na kocku cukru.

Upozornenie: Droga je nebezpečná pre ťarchavé ženy. Pri väčších dávkach, alebo pri dlhodobom užívaní môže vachta trojlistá spôsobiť nevoľnosť až otravu! Konzumáciu byliniek konzultujte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.